Ekovatos tankis ir kaina

Nuo ko priklauso ekovatos kubo kaina? SVARBU ŽINOTI!!!

Tai nėra sudėtinga, tik reikia turėti omenyje tai, kad rimti ekovatos gamintojai, kurie  tik gamina produktą  tankį nurodo ant pakuotes nuo… iki  (o, kurie  gamina ir šiltina to nenurodo) .  Vienareikšmiškai pasakyti, kad tankis bus 45kg/m3 arba 3 maišai-kubas, nėra tikslinga.
Kubas, yra kubas, bet ekovatos kubo tankis gali būti skirtingas.

Skaičiavimas m2 5cm storio irgi nėra tikslus dėl galimai skirtingo tankio.
Ekovatos tankis priklauso  nuo pačios ekovatos, ir nuo to, iš kokios medžiagos ji pagaminta. Apie 81%  ekovatos sudaro celiuloze, ir tik 19% druskos. Susmulkinus 1kg žurnalų ir 1kg laikraščių, šios krūvos  turi skitringą tūrį. Taip pat yra skirtingos ekovatos gamybos technologijos, ji gali būti malta arba  kapota. Maltos ekovatos tankis bus didesnis, ir ji bus smulkesnė.
Ekovatos gamyboje turi būti naudojamas tik lengvas, laikraštinis popierius, tuomet medžiagos išeiga visuomet palankesnė klientui.
Ekovatos sudėtyje yra ne tik celiulozė, bet ir druskos. Visi gamintojai naudoja boro rugštį kaip antiseptiką, sauganti nuo grybelių,  pėlėsio, kėnkėjų ir graužikų. Kitą druską-  boroksą, naudoja ne visi, kadangi ši druska, kai kuriose ES šalyse yra draudžiama. Dar kiti naudoja sulfatus, kurie  ekovata padaro nedegia ir neturinčia šalutinių poveikių.
Instaliuotos ekovatos tankis taip pat priklauso ir nuo būdo, kuris pasirenkamas šiltinant pastatą. Iš savo darbo patirties ir praktikos  galiu pasakyti, kad šiltinant namą  kokybiška ekovata, kuri pagaminta iš lengvo, laikraštinio popieriaus, tankis bus :

·         sausu būdu uždarų ertmių,  bus apie 45kg/m3,

·         šlapiu būdu, apie 35-38kg/m3,

·         pučiant perdangas, nepresuojant, apie 35kg/m3, kai storis 30-35cm,

·         oro tarpus, mūrinių namų apie 45kg/m3.

Dėl to, ekovatos atliktų darbų kaina priklauso nuo sunaudotos ekovatos kiekio kilogramais.
Visa įranga turi būti  patikimo gamintojo ir skirta dirbti su ekovata, o ne savadarbė.
Ir galiausiai, ekovatos tankis priklauso nuo įrangos, kuria ekovata yra instaliojama. Įranga reikalauja priežiūros,  jei nebus atliekama turbinų, paduodančių orą priežiūra , purentuvo ir guminiu tarpinių priežiura,  nėra jokios garantijos, kad ekovata bus užpresuota reikiamu tankiu ir laikui bėgant nesukris.


Vadybininkas

Artūras Špakovskis

Mob. 8 647 28950

ekovata.siltinimas@gmail.com