Paslaugos


Šiltinimo būdasRekomenduojamas storis (mm)Ekovatos tankis (kg/m3)Orentacinė ekovatos kaina (5cm/m2 storis €)Orentacinė

ekovatos kaina (€/m3)

Šlapias padengimas

Werro Wool

50 – 150

   35-38

2,71€-2,95€


54,25€-58,90€

Sausas ertmių užpildymas

Werro Wool

50 – 400

   38-45

2,38€-2,81€

47,50€-56,25€

Sausas atviras užpildymas  Werro Wool

200 – 500

25 – 35

1,38€-1,93€

27,50€-38,50€



Oro tarpo šiltinimas

Namų oro tarpas užpildomas išimant plytas ir užpresuojant.

Tinkamai išpurenta ir supresuota EKOVATA  oro tarpe nesukrenta, nes yra užpildytos visos ertmės. Kuo siauresnis oro tarpas, tuo tankiau turi būti išimamos plytos. (Apytiksliai 30 plytų vieno aukšto namui). Plytos išimamos ir įdedamos atgal, padaromos siūlės kaip ir buvo.

Kaip paskaičiuoti namo oro tarpo tūrį?

Reikia paskaičiuoti sienų šiltinamą plotą. Tam reikia pamatuoti sienų perimetrą ir aukštį. Apytiksliai aukštį galima imti 3m, jei namas vieno aukšto ir 6m jei dviejų. Taip pat reikia atimti ir tą plotą, kur nėra oro tarpo- langų, durų plotą.
Reikia, žinoti, oro tarpo dydį. Jį lengva sužinoti įgręžiant su ilgesniu grąžtu į siūlę tarp plytų, kol pasieksite vidinę plytą ir atimti 12cm (plytos storis), tai ir bus oro tarpo dydis. Oro tarpas būna ne vienodo dydžio po langais ir tarp langų dėl to geriau pamatuoti keliuose vietose.
Paskaičiavus šiltinamą plotą, jį reikia dauginti iš oro tarpo storio, taip suskaičiuojama, kiek medžiagos reikia namui apšiltinti
Bet…tai yra apytikslis skaičiavimas, nes oro tarpas būna ne vienodo dydžio, oro tarpo apačioje visada būna prikrite skiedinio ar net skilusių plytų, jei perdengimui naudojama plokštė ir jos galai neužtaisyti, EKOVATA pateks ir ten.
Pavyzdžiui, namo sienos po 10m ir jis vieno aukšto, oro tarpo dydis 8cm. 20m2 be oro tarpo.

(10m+10m+10m+10m)*3m=120m2-20m2=100m2*0.08=8m3

Jei oro tarpas yra mažesnis  nei 5cm darbų neatliekam.
Nuotraukas žiūrėkite: Galerija-oro tarpo užpildymas.


Šlapias būdas

Šlapias padengimas

Šiuo būdu šiltinamos tik VERTIKALIOS SIENOS, turi būti padarytas karkasas(mediniai ar kitokie brūsai 5*5 cm ).
Vertikalus karkaso brūsai NEGALI būti sustatyti plačiau kaip 50cm, nes bus neįmanoma padaryti EKOVATOS storį su lyg brūsais (ji apipjaustoma, pagal karkaso brūsus ir kas per daug eina vėl per aparatą, neišmetama), be to turi būti sudėti horizontalūs brūsai kas 1-1,5m ar tiesiog gali būti įspraustos atraižos (ne būtinai horizontaliai, galima ir kampu, tik kad nebūtų išlindę už karkaso) tam, kad EKOVATA priliptų pradžioje, (technologiniai skersiniai).
Kuo numatomas storesnis EKOVATOS  sluoksnis, tuo tankiau turi būti sudėlioti skersiniai.
Šis šiltinimo būdas atliekamas tik šiltuoju metų laiku, kadangi tokiu būdu klijuojama EKOVATA turi išdžiūti ir pasidaro kaip plokštė, be siūlių. Šiltinant tokiu būdu ir apkalant nereikia palikti tarpelio ir nereikalingos difuzinės ar priešvėjines plėvelės, nes EKOVATA yra kvėpuojanti.
Tinkamai priklijuota EKOVATA nesusmunka, namas po šiltinimo atrodo pilkas, „aprengtas“.
Šis būdas tinkamas šiltinti iš lauko ir  vidaus, EKOVATA klijuojama vandeniu, nenaudojant jokių cheminių medžiagų.
Ekovata gerai išpurenama ir pučiama kartu su vandeniu ant bet kokio vertikalaus paviršiaus. Pučiant  užpildomi smulkiausi tarpeliai, ji gerai sukimba su dengiamu paviršiumi, ir sudaro vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį. Šis būdas labai gerai tinka  medinių ir rąstinių namų šiltinimui.
Šiam šiltinimo būdui reikia daryti karkasą. Ekovatos šiltinimo storis reguliuojamas būtent karkaso atitraukimu nuo sienos.
Karkaso pavyzdžius žiūrėkite: Albumas-šlapias būdas.
Ekovatai išdžiuvus apdailos lenteles arba plokštes, tvirtinamos ant to paties  karkaso. Tvirtinant apdailos lenteles, nereikia plėvelių ir nepaliekamas tarpelis.
Apytikslius EKOVATOS džiuvimo laikas 1 savaitė, ir jis priklauso nuo oro sąlygų.  Lauke, 5 cm sluoksnis saulėtą dieną, su lengvu vėjeliu išdžiūsta per 2 dienas pilnai.

Reikalavimai karkasui

Vertikalūs karkaso brūsai negali būti sustatyti plačiau, kaip 50cm, nes bus neįmanoma padaryti ekovatos sluoksnį lygiai su lyg brūsais. Ekovata apipjaustoma  pagal karkaso brūsus,  ir kas per daug, vėl  išpučiama. Be to turi būti sudėti kas 1-1,5m technologiniai skersiniai. Jei numatomas storas ekovatos sluoksnis – tvirtinami brūsai pagal diagonales.
Karkaso ruošimo pavyzdžių galima pasižiūrėti: Albumas-šlapias būdas.

Vadybininkas

Artūras Špakovskis

Mob. 8 647 28950

ekovata.siltinimas@gmail.com